Liška pomáhá seniorům

V rámci programu Liška pomáhá se v roce 2010 vypravili zaměstnanci ČMSS na výlet do parku v Průhonicích s obyvateli z Domova seniorů z Malešic. Akce měla takový ohlas, že se ČMSS rozhodla s domovem seniorů spolupracovat na dlouhodobé bázi.

Jak seniorům zaměstnanci pomáhají konkrétně?

Fakticky je samozřejmě potřeba seniory dopravit na místo a pak jim také pomáhat při pohybu na místě. Nezanedbatelný je ale osobní kontakt, kteří lidé umístění v Domově seniorů oceňují možná ještě více. Pomoc vychází vždy z aktuální potřeby.

Jak podobná akce probíhá?

ČMSS financuje dopravu seniorů, občerstvení a další podobné náklady. Dobrovolníci z řad zaměstnanců ČMSS pak mají za úkol pomáhat seniorům přímo na místě. Že tato pomoc není jen na bázi pomoci s přemisťováním, hovoří úryvek z děkovného dopisu jedné z účastnic: „Chtěla bych pár slovy poděkovat dobrovolníkům z firmy Českomoravská stavební spořitelna, kteří nám připravili krásný výlet do průhonického parku. Vozili nás po nepěkných kamenitých cestičkách, přichystali i pohoštění, koláčky, dokonce s hudebním doprovodem, při kterém jsme si i vesele zazpívali a to vše ve stínu nádherných stromů, šumu padající vody na malých jezech. Krása..." Celý dopis si můžete přečíst zde.

Pomáháme nejen seniorům

Aktivní zapojení zaměstnanců jako součást firemní kultury je pro ČMSS samozřejmostí. Zaměstnanci Lišky se aktivně zapojují do společenské odpovědnosti a při již realizovaných akcích, jako je sázení stromků nebo pomoc s pořádáním dětského dne pro hyperaktivní děti. Pomáhat bude samozřejmě Liška i v budoucnu.