Novinky v nabídce ČMSS: Zajištěný fond II - Nemovitostního růstu a Smíšený fond dynamický

Praha, 14. května 2007

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) rozšiřuje od dnešního dne nabídku fondů kolektivního investování o dva nové fondy: Zajištěný fond II - Nemovitostního růstu, který investuje do evropských dluhopisů a akcií společností působících na evropském realitním trhu, a Smíšený fond dynamický, který má ve svém portfoliu vyšší podíl akcií.

Zajištěný fond II - Nemovitostního růstu je vhodný pro konzervativnější investory, kteří se chtějí podílet na výnosech z evropského nemovitostního trhu a zároveň preferují větší jistotu.

  • Fond nabízí zajištění 100% návratnosti investice při splatnosti fondu.
  • Investiční horizont je 6 let a 1 měsíc.
  • Výnos při splatnosti je vázán na evropský nemovitostní index EPRA.
  • Nabízen ve spolupráci se skupinou KBC AM/ČSOB AM.

Smíšený fond dynamický nabízí příležitosti pro dynamické investory, kteří se nespokojí s málem a zároveň akceptují možnost vyšších výkyvů hodnoty kurzu.

  • Podíl akciové složky fondu je 65 %, podíl dluhopisové složky 35 %.
  • Doporučený investiční horizont je na 5 a více let.
  • Investice je rozložena do více investičních nástrojů (akcie eurozóny, severoamerické společnosti, ruské a japonské akcie, akcie nemovitostního trhu, evropské dluhopisy)
  • Nabízen ve spolupráci se skupinou KBC AM/ČSOB AM a Union Investment. Aktuálně investuje do cílových fondů společnosti Union Investment.

Produkty z nabídky ČMSS zprostředkovává 2500 finančních poradců. Z širokého spektra otevřených podílových fondů si klienti mohou vybrat zajištěné fondy, smíšené fondy, fond peněžního trhu a dluhopisový fond. Při výběru je přitom důležité, na jak dlouho chce klient investovat a jakou míru rizika je ochoten akceptovat. "Podílové fondy v naší nabídce byly speciálně vyvinuty právě pro ČMSS a je po nich velká poptávka. Velký zájem nás pozitivně překvapil, neboť doslova překročil naše očekávání. Vzhledem k výši poptávky jsme se rozhodli o uvedení dvou nových podílových fondů na trh", říká člen představenstva ČMSS Manfred Koller.

V oblasti fondového obchodu ČMSS spolupracuje s největšími evropskými společnostmi.

  • UNION INVESTMENT patří k největším a nejúspěšnějším kapitálovým investičním společnostem v Německu. Vznikla v roce 1956 a má tedy více než padesát let zkušeností s obchodem v oblasti fondů s cennými papíry. Její služby využívají na 4 miliony klientů. V současnosti společnost spravuje pro soukromé i institucionální investory majetek v hodnotě 126 miliard euro.
  • KBC ASSET MANAGEMENT je největší belgická investiční společnost. Vznikla v roce 1948, a tak ve své praxi zužitkovává více než padesátileté zkušenosti a v oblasti zajištěných fondů jí patří vedoucí pozice na trhu. Jejích služeb využívá na 3 miliony klientů. Spravuje majetek v hodnotě 150 miliard euro.

Hodnota investice a příjem z ní mohou v průběhu investičního období kolísat, a to dočasně i pod investovanou částku. Návratnost investice není zaručena. Předchozí výkonnost fondu nezaručuje výkonnost v budoucnu. U zajištěných fondů je vyplacení investované částky a dosaženého výnosu zajištěno pouze ke dni splatnosti fondu a je závislé na splnění závazků protistran a emitentů dluhopisů držených v portfoliu fondu.

Kontakt: Rostislav Trávníček, ředitel marketingu a komunikace ČMSS
Vinohradská 3218/169, 100 17 Praha 10
e-mail: tiskovyutvar@cmss.cz, tel.: 225 222 605


CMSS-spokojenost-stranka

There was an error on your page. Please correct any required fields and submit again. Go to the first error
Page One
1. Nalezli jste na této stránce informace, které jste hledali?
Slouží pouze pro připomínky k webovým stránkám. Otázky vám rádi zodpovíme na tel. 225 225 225 nebo na info@cmss.cz.
Děkujeme za vaše dotazy a připomínky.