Jedinečnou obchodní výkonnost ČMSS provázejí skvělé hospodářské výsledky

Pololetní bilance vykazuje čistý zisk 701 milionu korun

Praha, 23. července 2007

Českomoravská stavební spořitelna je dlouhodobě nejvyhledávanější a nejvýkonnější stavební spořitelnou v České republice. Její obchodní síť zprostředkovává stavební spoření, úvěry na bydlení, penzijní připojištění, podílové fondy, rizikové životní pojištění, spotřebitelské úvěry a běžný účet. Obchodní výkonnost ČMSS přitom soustavně roste a spořitelna dosahuje i výborných hospodářských výsledků.

K 30. 6. 2007 eviduje ČMSS jedinečné hospodářské výsledky

  • Statistiky ČMSS dokumentují ke 30. červnu 2007 čistý zisk ve výši 701 milionu korun.
  • V meziročním srovnání dosažený hospodářský výsledek znamená nárůst o 60 procent.
  • Zásadním způsobem je růst ziskovosti podporován dlouhodobým růstem úvěrového obchodu, který rok co rok vykazuje rekordní objemy poskytnutých úvěrů. ČMSS je v České republice jedničkou ve financování bydlení obyvatel.
  • Na rekordní úvěrové výsledky v jednom roce navazuje ČMSS v následujícím roce opět novým rekordem. Celkový objem úvěrů, které ČMSS poskytla od vstupu na český trh, se přiblížil rekordní hranici 135 miliard korun.
  • Nárůsty v obchodních činnostech se opírají zejména o vysokou výkonnost a stále vyšší produktivitu odbytové sítě ČMSS v celé šíři nabídky. Základem odbytové sítě je více než 2500 obchodních zástupců.
  • Do růstu čistého zisku ČMSS se zároveň výrazně promítá i úsporné hospodaření s důrazným tlakem na snižování nákladů.

Pololetní obchodní výsledy ČMSS signalizují nový roční rekord

  • Hlavní ukazatele obchodní výkonnosti, tj. objem poskytnutých úvěrů a celková cílová částka uzavřených smluv o stavebním spoření, vykazují podstatné meziroční nárůsty.
  • Objem úvěrů poskytnutých v tomto roce dosáhl ke 30. 6. 2007 hodnoty 13,6 miliardy korun. Meziročně to znamená nárůst o 21,4 procenta.
  • Celková cílová částka nově uzavřených smluv, která hodně vypovídá o investičních záměrech klientů ČMSS, překročila za šest měsíců tohoto roku 44 miliard korun. V meziročním srovnání to představuje nárůst o 19,5 procenta.
  • Podle kvalifikovaných odhadů patří ČMSS podíl na trhu podle objemu poskytnutých úvěrů ve výši 42,2 procenta. A podle celkové cílové částky 44,3 procenta.

Kontakt: Rostislav Trávníček, ředitel marketingu a komunikace ČMSS
Vinohradská 3218/169, 100 17 Praha 10
e-mail: tiskovyutvar@cmss.cz, tel.: 225 222 605


CMSS-spokojenost-stranka

There was an error on your page. Please correct any required fields and submit again. Go to the first error
Page One
1. Nalezli jste na této stránce informace, které jste hledali?
Slouží pouze pro připomínky k webovým stránkám. Otázky vám rádi zodpovíme na tel. 225 225 225 nebo na info@cmss.cz.
Děkujeme za vaše dotazy a připomínky.