Rostoucí zájem o úvěry ČMSS přinesl nový historický rekord stavebního spoření v České republice. V říjnu 2007 úvěry na bydlení v objemu 3 miliardy korun

Praha, 9. listopadu 2007

Výhodná produktová nabídka Českomoravské stavební spořitelny a kvalitní klientský servis ve spojení s osobním finančním poradenstvím výrazně přispěly k vytvoření nového jedinečného rekordu v oboru stavebního spoření: 3 MILIARDY KORUN V ÚVĚRECH NA BYDLENÍ ZA JEDINÝ MĚSÍC.

Rostoucí zájem obyvatel o úvěrovou nabídku ČMSS, který v říjnu 2007 kulminoval třímiliardovým rekordem, potvrzují její statistiky. Dokládají růst dlouhodobý s každoročními rekordními objemy poskytnutých překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření. V tomto roce dosahuje průměr poskytnutých úvěrů za jeden měsíc částky 2,5 miliardy. Statistiky zároveň dokumentují i to, že lidem úvěry od Lišky spolehlivě pomáhají řešit i stále finančně náročnější záměry v bydlení.

Příčiny a důsledky hypoteční krize v USA přitom důrazně připomínají, jak důležitá je pro klienty dlouhodobá úroková jistota. Pořízení bytu nebo rodinného domu také zpravidla představuje pro rodinu životní investici. "Stavební spoření se zajištěným neměnným úrokem z úvěru ze stavebního spoření je tím nejsprávnějším rozhodnutím pro všechny, kdo chtějí řešit svoji bytovou situaci," poznamenává k aktuální situaci ve financování bydlení člen představenstva ČMSS Manfred Koller.

S tím korespondují i poznatky finančních poradců ČMSS. Ve stále větší míře evidují jako důvod uzavření smlouvy o stavebním spoření zájem lidí zabezpečit si do budoucna úvěr ze stavebního spoření s nízkým stálým úrokem, například v tarifu Atraktiv s roční sazbou jen 3,7 procenta. Stavební spoření s výhodným zhodnocováním úspor a výhodnými úvěry tak funguje jako pevný pilíř rodinných financí.

Počet poskytnutých úvěrů v říjnu 2007 6255
Počet poskytnutých úvěrů v lednu až říjnu 2007 59 986
Objem úvěrů poskytnutých v říjnu 2007 3 miliardy Kč
- meziroční nárůst 46,7 %
Objem úvěrů poskytnutých v ledu až říjnu 2007 24,6 miliardy Kč
- meziroční nárůst 27,7 %

Kontakt: Rostislav Trávníček, ředitel marketingu a komunikace ČMSS
Vinohradská 3218/169, 100 17 Praha 10
e-mail: tiskovyutvar@cmss.cz, tel.:420 225 222 605

CMSS-spokojenost-stranka

There was an error on your page. Please correct any required fields and submit again. Go to the first error
Page One
1. Nalezli jste na této stránce informace, které jste hledali?
Slouží pouze pro připomínky k webovým stránkám. Otázky vám rádi zodpovíme na tel. 225 225 225 nebo na info@cmss.cz.
Děkujeme za vaše dotazy a připomínky.