ČMSS v první pololetí 2010 upevnila své vedoucí postavení na trhu

Rekordní tržní podíl v cílové částce z konce minulého roku dokázala ještě zvýšit Trhu s úvěry na bydlení dominuje 14,5 miliardy korun od Lišky Praha, 23. července 2010 – Pololetní bilance Českomoravské stavební spořitelny bezprostředně navazuje na obchodní úspěchy předchozích let. Vynikajících výsledků dosáhla ČMSS ve všech obchodních polích a upevnila své vedoucí postavení na trhu. Z její nabídky klienti i nadále preferují stavební spoření a výhodné úvěry na bydlení, ale ve stále větší míře se na ČMSS a její finanční poradce obracejí i jako na významného poskytovatele dalších finančních služeb.

Ve stavebním spoření potvrdila ČMSS v prvním pololetí 2010 vedoucí pozici na trhu

V období od ledna do června 2010 uzavřela ČMSS celkem 150 726 nových smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky. Celková cílová částka těchto smluv dosáhla hodnoty 66,7 miliardy korun (meziročně + 7,6 procenta). Průměrná cílová částka vzrostla o 8,5 procenta na konečných 442,5 tisíce koruny. Nejbližší konkurent v tomto ukazateli za ČMSS zaostává o 116,5 tisíce korun. „Po finanční krizi je stavební spoření i nadále atraktivním produktem, jehož prostřednictvím si lidé zajišťují do budoucna výhodné podmínky pro realizaci svých bytových potřeb,“ zdůraznil Manfred Koller.

Ve financování bydlení je ČMSS i nadále jednoznačným lídrem na českém trhu

Celkový objem úvěrů poskytnutých v prvním pololetí 2010 se blíží patnáctimiliardové hranici. Za šest měsíců tohoto roku poskytla ČMSS svým klientům na bytové potřeby 28 328 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření v celkovém objemu 14,5 miliardy korun. Výrazně tak překračuje své stanovené cíle a dále upevňuje své vedoucí postavení na trhu. Její tržní podíl v objemu poskytnutých úvěrů dosahuje hodnoty 46,8 procenta. „Od roku 1993, kdy stavební spoření vstoupilo na český trh, si lidé přišli do Lišky za řešením svých záměrů v bydlení pro téměř 810 tisíc úvěrů v celkovém výši přesahující 230 miliard korun,“ poznamenal k úspěšným úvěrovým výsledkům Manfred Koller. Ve srovnání s konkurenčními stavebními spořitelnami i hypotečními bankami je ČMSS v České republice dlouhodobě největším poskytovatelem úvěrů na bydlení. Bilanci úvěrů na bydlení, jejímž základem jsou překlenovací úvěry a úvěry ze stavebního spoření, navíc efektivně doplňují zprostředkované hypotéky a účelové spotřebitelské úvěry na bydlení.

Výborné výsledky si ČMSS připsala i v produktech doplňujících nabídku stavebního spoření a úvěrů na bydlení

Počet uzavřených smluv v tomto segmentu, zahrnující podílové fondy, penzijní připojištění, rizikové životní pojištění, hypotéku, spotřebitelské úvěry a základní bankovní produkty, překročil 61 tisíc. Klienti projevují v tomto roce zvlášť velký zájem o pojištění nesplacené části úvěru a ve stále větší míře i o pojištění spoření. „Velké úspěchy slavilo rizikové životní pojištění u našich klientů již v loňském roce, letos přitom evidujeme nárůst o 18,8 procenta,“ uvedl Manfred Koller. Oproti stejnému období loňského roku se podstatným způsobem zvedl zájem také o podílové fondy, jejichž prodej ČMSS zprostředkovává. Největší zájem byl o investice do zajištěných fondů, dluhopisového fondu a smíšených fondů. Objem těchto zprostředkovaných podílových fondů meziročně vzrostl o 276 procent.

Úspěch ČMSS se opírá o důsledné osobní finanční poradenství

Za odbytovým výkonem ČMSS stojí vedle atraktivní produktové nabídky a komplexního servisu vysoká kvalita a dostupnost finančního poradenství. Nejvýkonnější složkou odbytové sítě ČMSS tvoří jejích 2850 finančních poradců. Klientům poskytují poradenské služby ve čtyřech oblastech: financování bytových potřeb, zhodnocování úspor, zajištění na stáří a základní bankovní produkty.

CMSS-spokojenost-stranka

There was an error on your page. Please correct any required fields and submit again. Go to the first error
Page One
1. Nalezli jste na této stránce informace, které jste hledali?
Slouží pouze pro připomínky k webovým stránkám. Otázky vám rádi zodpovíme na tel. 225 225 225 nebo na info@cmss.cz.
Děkujeme za vaše dotazy a připomínky.