Češi se pouští do rekonstrukcí

Praha, 14. listopadu 2014 – Podle průzkumů trhu se meziročně zvedá zájem o stavební úpravy a rekonstrukce. Češi považují bydlení za vhodnou investici do budoucna, která jim má zhodnotit peníze (nejvíce formou pronájmu bytu. I přesto bytový fond v ČR stárne (stáří poloviny bytů je více než 40 let). Z 1,8 mil. bytů v bytových domech je 1,4 mil. (77 %) postaveno či rekonstruováno před rokem 1991.

V ČR se postupně mění struktura bytového fondu – většina domácností žije ve vlastním domě nebo v bytě v osobním vlastnictví. Pouze 18 % bydlí v pronajatém bytu. Tím však aktivita v oblasti bydlení rozhodně nekončí.

 Struktura domácností podle druhu domu (2013)Dle průzkumů, které má ČMSS k dispozici, plánuje přes 63 % obyvatel nějakou rekonstrukci bydlení, téměř 19 % v horizontu do 12 měsíců. Nejčastěji Češi chtějí rekonstruovat kuchyně a koupelny. Typickou rekonstrukci provádí lidé do 40 let (60 %) věku, v průběhu léta, průměrná částka 1,2 mil. Kč, nejčastěji ve Středočeském regionu.

V rámci energetických úspor lidé nejčastěji uvažují o zateplení fasády (28 %), výměně oken (24 %), výměna starého kotle (19 %), instalace solárních panelů (18 %). V roce 2014 navíc pokračuje program Zelená úsporám Státního fondu životního prostředí, na který je vyhrazeno 1,9 mld. Kč s dotací do max. 50 % nákladů.

I to je důležitý argument pro ty, kteří chtějí změnu. Zatepleno je pouze 200 tis. rodinných domů (11 %), až polovina ale špatně kvůli šetření. Je proto nutné věnovat výběrů firmy dostatečnou pozornost.

Zdroj: Nezávislé agentury pro ČMSS


Stáhnout tiskovou zprávu (PDF)

CMSS-spokojenost-stranka

There was an error on your page. Please correct any required fields and submit again. Go to the first error
Page One
1. Nalezli jste na této stránce informace, které jste hledali?
Slouží pouze pro připomínky k webovým stránkám. Otázky vám rádi zodpovíme na tel. 225 225 225 nebo na info@cmss.cz.
Děkujeme za vaše dotazy a připomínky.