ČMSS do září zvýšila zisk na 922 milionů korun

Praha, 23. listopadu 2015 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) v prvních devíti měsících letošního roku mírně zvýšila zisk. Za nárůstem zisku je mj. růst zájmu o poskytnuté úvěry. ČMSS v letošním roce překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů.

V prvních devíti měsících letošního roku vykázala Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) čistý zisk ve výši 922 milionů, což oproti předchozím 904 milionům představuje nárůst o dvě procenta. ČMSS do září uzavřela více než 135 tisíc nových spořicích smluv a poskytla
téměř 23 tisíc nových úvěrů. „Stavební spoření zůstává pro klienty velmi atraktivní v oblasti vkladů i úvěrů. Mezi zajištěnými produkty nabízíme nejlepší zhodnocení úspor na trhu, u úvěrů jsou pak nejnižší úrokové sazby v historii,“ komentoval aktuální dění předseda představenstva ČMSS Vladimír Staňura.

„Letos se nám daří především v úvěrech, kde objem nově poskytnutých úvěrů meziročně vzrostl o necelých sedm procent,“ dodal Vladimír Staňura. Zájem o úvěry v letošním roce významně ovlivnily nízké úrokové sazby, na začátku roku se ČMSS stala první úvěrovou institucí, která překročila hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů. Ve 3. čtvrtletí podpořila ČMSS zájem
o úvěrové obchody akčním zvýhodněním, v současnosti je možné úvěry od ČMSS získat s úrokovou sazbou od 2,1 %.

Čisté úrokové příjmy meziročně vzrostly o 13 procent na 1,94 miliardy korun, naopak příjmy z poplatků klesly o 2 procenta na 487 milionů korun. ČMSS je největší domácí stavební spořitelnou, její celková aktiva ke konci září dosáhla 154,1 miliardy korun, celkově poskytnuté úvěry 118,5 miliardy Kč a objem vkladů 139,4 miliardy Kč.

TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ (pdf)

O ČMSS:

Českomoravská stavební spořitelna je největší českou stavební spořitelnou a největším poskytovatelem úvěrů v České republice. Vznikla v roce 1993 a od té doby uzavřela více než 5,6 milionu smluv. ČMSS v roce 2015 jako první finanční instituce v ČR překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů, téměř každý čtvrtý dům či byt v ČR byl postaven či rekonstruován za pomoci peněz od Lišky. Aktuálně má ČMSS více než 1,3 milionu klientů. Akcionáři ČMSS jsou ČSOB (55 %) a Bausparkasse Schwäbisch Hall AG (45 %).

CMSS-spokojenost-stranka

There was an error on your page. Please correct any required fields and submit again. Go to the first error
Page One
1. Nalezli jste na této stránce informace, které jste hledali?
Slouží pouze pro připomínky k webovým stránkám. Otázky vám rádi zodpovíme na tel. 225 225 225 nebo na info@cmss.cz.
Děkujeme za vaše dotazy a připomínky.