ČMSS překonala hranici 300 miliard korun v poskytnutých úvěrech

Od vstupu na český trh v roce 1993 do současnosti poskytla Českomoravská stavební spořitelna svým klientům úvěry na bydlení ve výši více než 300 miliard korun. K dosažení této rekordní hranice úvěrového obchodu došlo v březnu letošního roku.

Téměř polovinu všech úvěrových prostředků na bydlení si obyvatelé České republiky půjčili u ČMSS

Od roku 1993 do 31. 3. 2013 investovali obyvatelé ČR do bydlení pomocí úvěrů a překlenovacích úvěrů ze stavebního spoření 620 miliard korun. Za stejnou dobu čerpali klienti ČMSS překlenovací úvěry a úvěry ze stavebního spoření v celkovém objemu 300 miliard korun, který představuje podíl téměř 50 %.

Nejvíce úvěroví klienti ČMSS v letech 1993-2012 investovali do koupě bytu nebo rodinného domu – z celkových objemů tato část činila 37 %. Následovaly rekonstrukce a modernizace, do kterých bylo investováno 24,2 % objemů, a nové byty a rodinné domy s 21 %.

V prvním čtvrtletí letošního roku půjčila ČMSS svým klientům téměř 5,9 miliardy korun, což znamená nárůst v objemech o 12,6 % oproti stejnému období roku 2012. ČMSS zároveň vykázala za toto období rekordní tržní podíl 60,3 % v objemech poskytnutých úvěrů.

 ČMSS nabízí nejlevnější úvěr ze stavebního spoření na trhu

Úspěch ČMSS podpořilo i zavedení nových tarifů stavebního spoření v červnu 2012. Od 1. června 2012 nabízí ČMSS úvěr ze stavebního spoření v tarifu Garant s neměnnou úrokovou sazbou 2,95 % ročně. Tarif Garant se tak stal nejlevnějším úvěrem ze stavebního spoření na trhu.

ČMSS vychází svým klientům vstříc a v současné době vyřizuje žádosti o některé překlenovací úvěry zdarma, tzn. neúčtuje úhradu za zpracování. Mimořádná, časově vymezená zvýhodněná nabídka se týká žádostí o překlenovací úvěry Topkredit a Tophypo, které budou doručeny na ústředí ČMSS v období do 31. května 2013.

Kromě úvěrů ze stavebního spoření nabízí ČMSS i další typy financování bydlení dostupné na českém trhu – úvěry na bydlení, hypotéku i spotřebitelské úvěry na bydlení. Jde o široké spektrum produktů, které umožňují individuální řešení potřeb při financování bydlení.


Stáhnout tiskovou zprávu (PDF).

CMSS-spokojenost-stranka

There was an error on your page. Please correct any required fields and submit again. Go to the first error
Page One
1. Nalezli jste na této stránce informace, které jste hledali?
Slouží pouze pro připomínky k webovým stránkám. Otázky vám rádi zodpovíme na tel. 225 225 225 nebo na info@cmss.cz.
Děkujeme za vaše dotazy a připomínky.