ČMSS se stává hlavním partnerem Srdcerváčů

Praha, 6. prosince 2016 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) a Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) se stali partnery, kteří budou společně rozvíjet fundraisingový projekt NFOZP s názvem Srdcerváči.

ČMSS se chce ještě více než doposud zaměřit na podporu aktivit společenské odpovědnosti
a stává se hlavním partnerem projektu Srdcerváči. „Chtěli jsme se spojit s partnerem, který skutečně pomáhá a který zároveň má aktivní zájem rozvíjet vzájemnou spolupráci, přináší vlastní nápady a má v charitativní oblasti skutečnou přidanou hodnotu. Nechceme budovat jen finanční partnerství, ale chceme do spolupráce zapojit i naše zaměstnance, třeba formou vhodného poradenství,“ řekl ke spolupráci předseda představenstva ČMSS Vladimír Staňura.

 

„Téma podpory osob se zdravotním postižením je nám blízké, zapadá do našich programů diverzity i nového vnímání značky ČMSS spojeného s odvahou,“ dodal. V ČMSS v rámci strategie společenské odpovědnosti v tuto chvíli běží řada projektů zaměřených na čtyři oblasti: odpovědné podnikání, životní prostředí, firemní dobrovolnictví a podpora zaměstnanců. Spolupráce se Srdcerváči tyto oblasti pokryje a zastřeší, ČMSS zároveň bude pokračovat ve stávajících aktivitách.

 

„Je pro nás skvělé, že se firma s tak velkou tradicí stává naším partnerem. Svým renomé, silnou historickou značkou, a hlavně – svými zaměstnanci.   Ti, kteří o to budou mít zájem,  se stanou v projektu Srdcerváči expertními dobrovolníky a budou tam svými zkušenostmi a vědomostmi pomáhat těm, kteří se snaží „najít“ či posunout na trhu práce,“ říká ke spolupráci ředitelka NFOZP Hana Potměšilová.

 

Srdcerváči především pomáhají zdravotně postiženým uplatnit se na trhu práce. V loňském roce tak díky Srdcerváčům našlo nové zaměstnání přes 450 lidí. Získané finance  jsou v grantových řízeních rozděleny mezi organizace, které zaměstnávají více než padesát procent lidí se zdravotním postižením, a především mezi handicapované, kteří se rozhodli vzít osud do svých rukou a začít podnikat. Loni takto Srdcerváči rozdělili téměř 3 miliony korun. Letošní novinkou je unikátní příležitost pro lidi s handicapy, kteří se chtějí ve svém profesním životě posunout dál – expertní dobrovolnictví. Expertní dobrovolníci poradí handicapovaným s rozjezdem jejich podnikání, nebo jim pomohou se zorientovat na trhu práce.

 

Tisková zpráva ke stažení (PDF)

O ČMSS:

Českomoravská stavební spořitelna je největší českou stavební spořitelnou a největším poskytovatelem úvěrů v České republice. Vznikla v roce 1993 a od té doby uzavřela více než 5,6 milionu smluv. ČMSS v roce 2015 jako první finanční instituce v ČR překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů, téměř každý čtvrtý dům či byt v ČR byl postaven či rekonstruován za pomoci peněz od Lišky. Aktuálně má ČMSS zhruba 1,3 milionu klientů. Akcionáři ČMSS jsou ČSOB (55 %) a Bausparkasse Schwäbisch Hall AG (45 %).

CMSS-spokojenost-stranka

There was an error on your page. Please correct any required fields and submit again. Go to the first error
Page One
1. Nalezli jste na této stránce informace, které jste hledali?
Slouží pouze pro připomínky k webovým stránkám. Otázky vám rádi zodpovíme na tel. 225 225 225 nebo na info@cmss.cz.
Děkujeme za vaše dotazy a připomínky.