Výrazný milník v historii ČMSS: 1 milion úvěrových smluv

Praha, 28. ledna 2015 – V roce 2014 Českomoravská stavební spořitelna znovu potvrdila své vedoucí postavení na trhu stavebního spoření a financování bydlení.

ČMSS dosáhla nového rekordního tržního podílu v poskytnutých úvěrech

  • Dvouciferný procentní nárůst v počtu smluv stavebního spoření
  • Rekordní tržní podíl v úvěrech
  • ČMSS největší poskytovatel financování bydlení v ČR: milion úvěrových smluv

 

V nových smlouvách zaznamenala ČMSS dvouciferný nárůst

 Ve všech sledovaných ukazatelích v oblasti nových smluv o stavebním spoření zaznamenala ČMSS výrazný nárůst. Podstatně zvýšila svůj tržní podíl jak v počtu smluv, tak v celkové cílové částce. 

Za dvanáct měsíců roku 2014 uzavřela ČMSS, lídr trhu, nové smlouvy o stavebním spoření v objemu 88,9 miliardy korun. Meziroční nárůst v cílových částkách tedy činil 1,8 %. Celkově uzavřela Českomoravská stavební spořitelna 227 778 nových smluv včetně zvýšení cílové částky u smluv stávajících, což činí v meziročním srovnání nárůst o 14,8 %. Podle kvalifikovaných odhadů dosáhla v roce 2014 ČMSS v počtu uzavřených smluv tržního podílu 37,1 procent a v celkové cílové částce uzavřených smluv tržního podílu 47,4 procent. Stavební spoření nabízí stále jednu z nejlepších forem spoření a to v době nízkých úroků na spořicích účtech.

 „ČMSS v roce 2014 potvrdila svoji pozici lídra na trhu a významně zvýšila svůj tržní podíl v oblasti jak počtu smluv o stavebním spoření (plus 4,6 %), tak v objemech cílových částek (plus 5,4 %)“, zdůraznil Manfred Koller, místopředseda představenstva ČMSS.

 

Tahounem v oblasti financování bydlení byla Liška

 Podle kvalifikovaných odhadů tržní podíl ČMSS v objemu financování bydlení za rok 2014 dosáhl rekordní výše v historii ČMSS 61,5 procenta. Vysoký tržní podíl za předchozí rok tak dokázala ještě zvýšit o půl procentního bodu. Během dvanácti měsíců roku 2014 poskytla Liška svým klientům 

na bytové potřeby 32 580 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření v celkovém objemu
23 miliard korun.

Roku 2014 dominovaly nízké úrokové sazby na trhu, zejména u hypoték.

Klienti ČMSS měli největší zájem o úvěry na rekonstrukce a modernizace bytů a domů (počet těchto úvěrů stoupl o 30 %), následovaný koupí stávajícího bydlení.

 

ČMSS největším hráčem na trhu bydlení v ČR: milion úvěrových smluv

 Milion úvěrových smluv, tolik uzavřela ČMSS za celou svoji existenci a svým klientům jejich prostřednictvím poskytla 342 miliard na financování bydlení.  Žádná jiná instituce v ČR nedosáhla tohoto výkonu. Každý třetí úvěr na bydlení (včetně hypotečních úvěrů) poskytla ČMSS.

Největší díl tvořily úvěry na rekonstrukce a modernizace, a to 44 %. V oblasti objemu směřovalo nejvíce prostředků na nákup domu či bytu (37 %). 

 

 Bydlení jako investice do budoucna

 Podle expertů se v roce 2015 očekává pozitivní vývoj většiny hlavních makroenomických ukazatelů, což vytváří dobrý základ pro další rozvoj v oblasti stavebního spoření a financování bydlení. Dochází rovněž k růstu stavebnictví a oživení bytové výstavby. Po cenovém propadu bytů v posledních letech se zvedá cena především malometrážních bytů, největší zájem je o startovací byty. Jako vhodnou investici 

do budoucna považuje bydlení téměř 76 procent obyvatel. Vladimír Staňura, předseda představenstva ČMSS, k tomu dodává: „Stavební spoření je považováno za velmi vhodný instrument pro rekonstrukce a modernizace. Tato oblast zůstává stěžejním pilířem činností v oblasti financování bydlení pomocí stavebního spoření.“ Podle výzkumu agentury Mindshare (2014) by více jak 55 procent respondentů využilo úvěr ze stavebního spoření pro financování rekonstrukce. Nejčastěji by lidé volili z finančních institucí právě Českomoravskou stavební spořitelnu (31 procent). Přes 63 procent obyvatel České republiky plánuje nějakou rekonstrukci bydlení. Nejčastěji se modernizují kuchyně a koupelny.

 Smlouvu o stavebním spoření od Lišky včetně úvěru mohou zájemci vyřídit na všech místech obchodní sítě ČMSS. Jejím základem a nosným pilířem je 2200 zkušených finančních poradců ČMSS, kteří jsou připraveni poskytnout poradenský servis v místě a termínu dle přání a možností každého klienta. Seznam poradců s jejich přesnou lokací nalezne klient na stránkách www.cmss-oz.cz.

Stáhnout tiskovou zprávu (PDF)

CMSS-spokojenost-stranka

There was an error on your page. Please correct any required fields and submit again. Go to the first error
Page One
1. Nalezli jste na této stránce informace, které jste hledali?
Slouží pouze pro připomínky k webovým stránkám. Otázky vám rádi zodpovíme na tel. 225 225 225 nebo na info@cmss.cz.
Děkujeme za vaše dotazy a připomínky.