Zájem o stavební spoření pokračuje ve strmém růstu

Praha, 20. 2. 2014 – Jedna čtvrtina – zhruba o tolik vzrostl v lednu zájem o stavební spoření u Českomoravské stavební spořitelny. Lidé si v prvním měsíci nového roku založili celkem 17 835 smluv. Ve srovnání s loňským měsíčním průměrem to představuje nárůst o zhruba 1 300 smluv. ČMSS tak znovu potvrdila své vedoucí postavení na trhu stavebního spoření.

ČMSS pokračuje i letos v rostoucím trendu minulého roku, kdy uzavřela celkem 198 405 nových smluv o stavebním spoření v objemu 87,3 miliardy korun. Leden dokazuje, že zájem o stavební spoření neupadá ani v letošním roce. „Velice si toho vážíme. Začátek nového roku potvrzuje, že se po době nejistoty kvůli možným legislativním změnám, jež nakonec nebyly realizovány, do systému stavebního spoření vrátila stabilita, kterou české domácnosti oceňují,“ říká Vladimír Staňura, předseda představenstva ČMSS.

Ukazuje se, že Češi stále vnímají stavební spoření jako jednu z nejbezpečnějších a nejvýhodnějších finančních služeb na tuzemském trhu. Přispívá k tomu i skutečnost, že nabízí v porovnání s ostatními spořícími produkty jednu z nejlepších forem zhodnocení vlastních úspor za účasti státní podpory. „Lidé si uvědomují, že se aktuální úrokové sazbě 2,4 procenta v současnosti nevyrovná žádný konzervativní druh spoření. Domácnosti také často využívají možnost snadného získání půjčky na bydlení,“ dodává Vladimír Staňura.

Ve financování bydlení je ČMSS dlouhodobě nejvýznamnějším hráčem na tuzemském trhu. Od vzniku společnosti až do konce loňského roku si právě do ČMSS lidé přišli pro více než 955 000 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření v objemu 319 miliard korun. Největší díl z celkového počtu poskytnutých úvěrů, tedy více než 44 % úvěrů, použili klienti na rekonstrukce a modernizace svých domovů. Na objemu poskytnutých úvěrů se naopak největší měrou podílely koupě bytů a rodinných domů. Na tento účel klienti vynaložili více než 118 miliard korun.

„Jsem i nadále přesvědčen, že letošní roku bude pro ČMSS představovat výrazné oživení jak v uzavírání nových spořicích smluv, tak i v úvěrových obchodech,“ říká Vladimír Staňura a dodává: „Začátek nového roku je toho důkazem.“


Stáhnout tiskovou zprávu (PDF)